Mlekovita

MLEKOVITA w programie "Program dla szkół"

MLEKOVITA w programie „Program dla szkół”


Program dla szkół

Grupa MLEKOVITA jest wieloletnim dostawcą mleka i jego przetworów do placówek oświatowych w ramach programów („Szklanka mleka”, „Mleko w szkole”), realizowanych na obszarze Unii Europejskiej, promujących zdrowy sposób odżywiania wśród dzieci i młodzieży. Na przestrzeni lat, sukcesywnie powiększa się zasięg dostaw i grono zadowolonych konsumentów wśród uczestników akcji. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucyjnej produkty MLEKOVITY każdego roku docierają do szkół w całej Polsce. Posiadamy 31 własnych Centrów Dystrybucyjnych, za których pośrednictwem możliwa jest sprawna realizacja zamówień.

Od roku szkolnego 2017/2018 MLEKOVITA kontynuuje dostawy w ramach nowego „Programu dla szkół”, umożliwiając młodym Polakom spożywanie mleka i innych produktów takich jak: jogurt naturalny, serek twarogowy i kefir. Mamy nadzieję, że dzięki temu na dalszym etapie życia uczestników programu, sięganie po nabiał stanie się zdrowym nawykiem.

Od kilku lat obserwujemy spadek konsumpcji mleka w Polsce. Z danych Instytutu Żywności i Żywienia wynika, że Polacy zaspokajają zaledwie 54-59% dziennego zapotrzebowania organizmu na wapń. Niepokojąco spada także spożycie innych składników odżywczych – białka oraz witamin z grupy B, których mleko i jego przetwory są znacznym źródłem w codziennym żywieniu człowieka. Niski poziom wapnia i witaminy D w diecie człowieka jest w naszych warunkach klimatycznych jednym z głównych czynników występowania ryzyka osteoporozy.


Musimy zachęcać dzieci do spożywania mleka i jego przetworów, gdyż jest ono:

  • jednym z najbardziej wszechstronnych produktów pod względem wartości odżywczych;
  • niezbędnym i najbardziej wartościowym składnikiem codziennej diety człowieka;
  • najlepszym i najtańszym źródłem wapnia.

Rada Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka przypomina, że w piramidzie zdrowego żywienia oraz w Złotej Karcie Prawidłowego Żywienia zaleca się codzienne spożywanie co najmniej 2 pełnych szklanek mleka. Zaleca się nie tylko picie mleka na śniadanie, ale także spożywanie go w ciągu dnia, aby zaspokoić pragnienie.

Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe do uczestnictwa w „Programie dla szkół” za naszym pośrednictwem – w ramach tzw. komponentu mlecznego. Służymy pomocą w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z przystąpieniem do Programu, a także w trakcie jego realizacji. W celu podjęcia współpracy wystarczy skontaktować się z najbliższym Oddziałem Grupy MLEKOVITA (dane kontaktowe wszystkich są dostępne na stronie internetowej w zakładce KONTAKTY) bądź bezpośrednio z Centralą w Wysokiem Mazowieckiem pod podane niżej (pod ofertą produktów) numery telefonów.


Dane kontaktowe:

Dane kontaktowe:

Magdalena Wróblewska

Anna Sienicka

Koordynator „Programu dla szkół”

SM Mlekovita
18-200 Wysokie Mazowieckie
ul. Ludowa 122
tel.: 86-27-58-206, 86-27-58-386
fax: 86-27-54-130, 86-27-58-330

mwroblewska@mlekovita.com.pl
asienicka@mlekovita.com.pl

Formularze do programu: „PROGRAM DLA SZKÓŁ”