Mlekovita

MLEKOVITA uhonorowana aż 17 nagrodami

MLEKOVITA uhonorowana aż 17 nagrodami podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD 2017!

Podczas Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food 2017 MLEKOVITA otrzymała aż 6 Złotych Medali oraz statuetkę Acanthus Aureus za stoisko najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej, a także 9 znaków Poznaj Dobrą Żywność oraz Srebrny Medal „Labor Omnia Vincit” Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

MLEKOVITA od lat bierze udział w największej w kraju branżowej imprezie wystawienniczej Polagra Food organizowanej w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich, których historia sięga roku 1921. Udział w targach to jeden z nieodłącznych elementów strategii marketingowej, wspomagający profesjonalny wizerunek marki MLEKOVITA. Wydarzenie to jest też doskonałą okazją do bezpośrednich spotkań z obecnymi i potencjalnymi partnerami handlowymi.

Podczas tegorocznej 33. edycji Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food MLEKOVITA została aż 17-krotnym laureatem nagród przyznawanych zarówno przez organizatorów targów, jak i inne instytucje uczestniczące w targach. W tym roku Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA odebrał aż 6 statuetek prestiżowej i cenionej na polskim rynku nagrody o ponad 30-letniej tradycji – Złotego Medalu. O to zaszczytne wyróżnienie rocznie rywalizuje niemal 500 produktów, jednak otrzymują je wyłącznie te nowoczesne, innowacyjne i produkowane w oparciu o najwyższej klasy technologie, które spełnią wymagane kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje Sądu Konkursowego, czyli zespołu wybitnych specjalistów reprezentujących branżę.

Wśród dwudziestu trzech produktów uhonorowanych Złotym Medalem targów Polagra Food 2017 MLEKOVITA zdobyła aż 6 nagród. Uznanie ekspertów zyskały:

 • DarPro napój serwatkowy cytrynowy 150 ml,
 • Deliser ser twarogowy topiony klasyczny 136 g (8 porcji x 17 g),
 • Favita ser do smarowania kanapkowy typu greckiego z czosnkiem niedźwiedzim 150 g,
 • Paluszki Serowe MiaMu 84 g (4 x 21 g),
 • Ser Księżan OLD klinek,
 • Ser pleśniowy La Polle Camembert Classic bez GMO 120 g.

Złote Medale potwierdzają renomę i siłę marki oraz doskonałą jakość wyrobów, które zyskały uznanie jako najbardziej nowoczesne, innowacyjne i wytwarzane w oparciu o najwyższej klasy technologie. Już po raz szósty wybrane przez grono eksperckie produkty biorą też udział w konkursie Złoty Medal – Wybór Konsumentów. Swoje głosy mogą w nim oddawać przedstawiciele branży i konsumenci. Głosowanie prowadzone jest podczas targów w specjalnie stworzonej Strefie Mistrzów oraz trwa na stronie www.zlotymedal.mtp.pl do 31.10.2017 r.

Poza Złotymi Medalami MLEKOVITA odebrała również Statuetkę Złotego Akanta (Acanthus Aureus), która nagradzane są stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy podczas targów Polagra Food.

Poznańskie targi są również coroczną areną dla Gali Programu Poznaj Dobrą Żywność, organizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas tegorocznej MLEKOVITA otrzymała znaki „PDŻ” dla 9 swoich produktów i grup produktów:

 • WYPASIONEJ śmietanki 12% tł. UHT 330 ml;
 • WYPASIONEJ śmietanki 18% tł. UHT 330 ml;
 • WYPASIONEJ śmietanki 30% tł. UHT 330 ml;
 • WYPASIONEGO mleka UHT 3,2% tł. 500 ml, 1 L;
 • WYPASIONEGO mleka UHT 2,0% tł. 500 ml, 1 L;
 • WYPASIONEGO mleka zagęszczonego częściowo odtłuszczonego z magnezem UHT 200 g, 350 g;
 • WYPASIONEGO mleka zagęszczonego UHT 350 g;
 • WYPASIONEGO mleka o smaku truskawkowym UHT 200 ml;
 • WYPASIONEGO mleka waniliowego UHT 200 ml.

Dzień otwarcia targów Polagra Food był też okazją do uhonorowania Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusza Sapińskiego Srebrnym Medalem „Labor Omnia Vincit” Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Medal „Labor Omnia Vincit” to prestiżowa nagroda przyznawana od 2005 roku przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, uznawana za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie polskiej i europejskiej kultury, sztuki, biznesu i środowisk opiniotwórczych. Towarzystwo przyznaje te wyróżnienia, chcąc dać wyraz uznania, szacunku i podziękowania dla osób wybitnych, szczególnie zaangażowanych w krzewienie idei pracy organicznej oraz w działalność charytatywną i pomoc drugiemu człowiekowi.

Kategoria: Nagrody27 września 2017