Mlekovita

MLEKOVITA w programie "Mleko w Szkole"

MLEKOVITA w programie „Mleko w Szkole”


Mleko w Szkole

Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA jest zatwierdzonym w ARR dostawcą mleka i jego przetworów, w ramach programu „Mleko w Szkole” od momentu akcesji Polski do UE. Na przestrzeni kilkunastu lat realizacji akcji sukcesywnie powiększamy zasięg dostaw i grono zadowolonych konsumentów wśród uczniów placówek oświatowych. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucyjnej produkty MLEKOVITY każdego roku docierają do szkół i przedszkoli w całej Polsce. Posiadamy 29 własnych Centrów Dystrybucyjnych, za pośrednictwem których możliwa jest sprawna realizacja zamówień. Dodatkowo, aby poszerzyć zakres programu o działania promocyjne i edukacyjne MLEKOVITA zdecydowała się współuczestniczyć w kampanii pod hasłem „Mleko z klasą”. Szkoły, do których jest dostarczane mleko w opakowaniach z logo „Mleko z klasą”, mają możliwość udziału w wielu konkursach z nagrodami, piknikach i innych imprezach plenerowych. Istnieje również strona www.mlekozklasa.pl, dedykowana zarówno małym, jak i dorosłym konsumentom.

W roku szkolnym 2016/2017 – MLEKOVITA kontynuuje program dopłat do spożycia mleka i przetworów mlecznych, zachęcając młodych Polaków do codziennego picia mleka, które na dalszym etapie ich życia powinno stać się zdrowym nawykiem.

Od kilku lat obserwujemy spadek konsumpcji mleka w Polsce. Z danych Instytutu Żywności i Żywienia wynika, że Polacy zaspokajają zaledwie 54-59% dziennego zapotrzebowania organizmu na wapń. Niepokojąco spada także spożycie innych składników odżywczych – białka oraz witamin z grupy B, których mleko i jego przetwory są znacznym źródłem w codziennym żywieniu człowieka. Niski poziom wapnia i witaminy D w diecie człowieka jest w naszych warunkach klimatycznych jednym z głównych czynników występowania ryzyka osteoporozy.


Musimy pamiętać i zachęcać dzieci do spożywania mleka i jego przetworów, gdyż jest ono:

  • jednym z najbardziej wszechstronnych produktów pod względem wartości odżywczych;
  • niezbędnym i najbardziej wartościowym składnikiem codziennej diety człowieka;
  • najlepszym i najtańszym źródłem wapnia.

Rada Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka przypomina, że w piramidzie zdrowego żywienia oraz w Złotej Karcie Prawidłowego Żywienia zaleca się codzienne spożywanie co najmniej 2 pełnych szklanek mleka. Zaleca się nie tylko picie mleka na śniadanie, ale także spożywanie go w ciągu dnia, aby zaspokoić pragnienie.

Zapraszamy wszystkie placówki oświatowe do uczestnictwa w programie „Mleko w Szkole” za naszym pośrednictwem. Służymy pomocą w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z przystąpieniem do programu, a także w trakcie jego realizacji. W celu podjęcia współpracy wystarczy skontaktować się z najbliższym Oddziałem Grupy MLEKOVITA (dane kontaktowe wszystkich są dostępne na stronie internetowej w zakładce KONTAKTY) bądź bezpośrednio z Centralą w Wysokiem Mazowieckiem pod podane niżej (pod ofertą produktów) numery telefonów.


Dane kontaktowe:

Iwona Godlewska
Anna Sienicka

Koordynator Programu „Mleko w Szkole”
SM Mlekovita
18-200 Wysokie Mazowieckie
ul. Ludowa 122
tel.: 86-27-58-206, 86-27-58-386
fax: 86-27-54-130, 86-27-58-330

iwonag@mlekovita.com.pl
asienicka@mlekovita.com.pl

Formularze do programu: „Mleko w Szkole”